Back to Top

Šestý ročník dětského křesťanského tábora

úterý 27. srpen 2019 12:19

Pro své úkoly si Bůh může vybrat každého. Poznala to královna Ester i táborníci v Mariánských Lázních

Na faře v Mariánských Lázních se konal už šestý ročník dětského křesťanského tábora. Děti tentokrát hrály táborovou hru na motivy starozákonního příběhu krásné, moudré a věrné Ester. Vyzkoušely si však i bobříka odvahy nebo přespávání pod stanem. 

Mohla zavřít oči a spokojeně žít svůj život na perském královském dvoře. Zůstala ale věrná Hospodinu a svému lidu a odvážila se předstoupit pod hrozbou smrti před svého manžela, aby židovský národ zachránila. Hlavní hrdinka letošní celotáborové hry na příměstském táboře v Mariánských Lázních byla krásná a moudrá. Ano, jednalo se o královnu Ester, která dostala od Boha úkol, aby uchránila svůj národ od vyhlazení. 

Letos se tábor na mariánskolázeňské husitské faře konal už pošesté a ústřední příběh – tentokrát starozákonní – děti opět sledovaly jak v táborových hrách, tak při dopolední dějepravě. 

Déšť nás zaskočil jen trochu 

Zatímco v loňském roce nás během tábora pronásledovalo všudypřítomné vedro, letos táborníky trochu potrápil déšť. Především při stanování v blízkých Vlkovicích, během kterého museli přečkat noční bouřku. Díky statečnosti dětí a pomoci našich hostitelů z rodiny Medalových ale vše dobře dopadlo a odnesli jsme si alespoň ten pravý tábornický zážitek. 

Lehce nevyzpytatelné počasí dětem nezkazilo ani výlet do přírodního lanového centra Sv. Linhart u Karlových Varů, který jsme spojili s prohlídkou blízké obory s daňky a divokými prasaty. A navzdory občasnému dešti jsme stihli zahrát spoustu her, ať už v mariánskolázeňských parcích nebo v blízkých lesích. 

Na základně pak na děti vždy čekala spousta vydatného jídla, a to i díky pomoci ochotných rodičů a dalších členů mariánskolázeňské náboženské obce, kteří dobrovolně přiložili ruku k dílu. Za to jim patří velký dík, stejně jako rodinám Kalenských a Bělunkových , které tradici dětských křesťanských táborů udržují stále živou. 

Příští rok znovu

Po slavnostní bohoslužbě, která tábor završila, a při které čtyři děti poprvé přistoupily k večeři Páně, se děti opět rozutekly ke svým dalším prázdninovým zážitkům. Protože ale téměř všechny bydlí v Mariánkách nebo v přilehlých obcích, budou se během roku dále setkávat jako spolužáci ve škole nebo na hodinách duchovní péče či dalších kroužcích. Z tábora si účastníci odnesli nejen nová přátelství, ale také spoustu vědomosti a získali představu o svých schopnostech. 

Díky různým hrám totiž měli možnost rozvíjet nejen své fyzické, ale také intelektuální dovednosti, nebo si vyzkoušet vlastní statečnost například při nočním bobříku odvahy. A snad se také naučili, že v soutěžích není důležité jen vyhrávat, ale také chovat se férově, ovládat se, spolupracovat se svým týmem, pomáhat ostatním – a užít si legraci. 

Vedoucí se zase mohli znovu přesvědčit o tom, že dětská fantazie umí z malého lázeňského města vytvořit nové místo, které dosud neznali. Oni i táborníci už se těší na příští rok, kdy se má tábor konat znovu. 

Adéla Denková

rozsáhlá fotogalerie na fb